הבלוג שלי!

ברק מסתובב בעולם

אשמח לקחת אתכם לסיבוב יחד איתי בחווית הבלונים

חמישה דברים שלא ידעתם על בלונים

כל ילד אוהב בלונים! הם צבעוניים, הם עגולים והם מבריקים, ועושה רושם שאי אפשר לחגוג אירוע מבלי להשתמש בבלונים. יחד עם זאת, ישנן גם דעות שגויות וחוסר ידע לגבי בלונים. מוזמנים לקרוא ולהשתמש בחמישה דברים שלא ידעתם על בלונים

1. בלונים עשויים מחומר מתכלה

ישנן הרבה דעות לגבי זיהום הסביבה שבלונים יוצרים. חלק מהאנשים חושבים שבלונים עשויים מפלסטיק ושלוקח להם מאות שנים להתכלות וחלקם אף חושבים שבלונים מזהמים ממש כמו כלים חד פעמיים, אבל האמת היא שהבלונים העגולים והצבעוניים, אלה שאתם מנפחים בפה בימי הולדת, עשויים מחומר טבעי שנקרא "לטקס", שהוא למעשה השרף של עץ הגומי. לטקס הוא חומר טבעי המתכלה במהירות, וכלל אינו קשור לפלסטיק או לנפט.

תליתם פעם בלונים בחוץ ביומולדת שעשיתם בגינה? זוכרים שהבלונים היו בהתחלה יפים ומבריקים, ואז, אחרי זמן מסויים, הם כבר נראו עכורים ולא מבריקים? אז כדאי שתדעו, שהעכירות הזאת היא תחילתו של תהליך ההתכלות של הבלון.

עיצוב בבלונים או קיפול בלונים לצורות
כלב מבלוני לטקס

דוגמאות ליצירות המבוססות על בלוני לטקס

2. בלונים טריים מתפוצצים פחות

כפי שכבר למדנו בסעיף הקודם, בלונים עשויים מחומר מתכלה, ולכן, חשוב לקנות בלונים טריים!

מי שקונה בלונים ישנים יגלה שיש להם נטיה להתפוצץ יותר מאשר בלונים טריים. זה יכול להיות מתסכל, במיוחד אם רק עכשיו התחלתם ללמוד איך לקפל בלונים

אולי יעניין אותך גם לדעת איפה אני ממליץ לקנות בלונים? 

3. בלונים שקופים מתפוצצים יותר

אני לא יודע להסביר מדוע זה קורה, אבל לבלונים שקופים ישנה נטיה גדולה יותר להתפוצץ. אני לא מדבר על בלונים בצבע שקוף לגמרי, אלא על בלונים בצבעים, שניתן לראות דרכם, כמו בלון אדום שקוף, צהוב שקוף, ירוק שקוף וכו'. אם תנסו לקפל בלונים שקופים לצורות, תגלו שהמרקם שלהם אחר. הם דביקים יותר מבלונים שאינם שקופים, ולכן גם מתפוצצים יותר בקלות.

הערה: אם תרצו ללמוד עוד ועוד טיפים כאלה, מוזמנים לבדוק את הקורס הבא:

קורס מקצועי בקיפול בלונים

קורס קיפול בלונים

4. האויר יוצא אט אט מהבלון מדפנותיו

בדפנות הבלון ישנם חורים מיקרוסקופים דרכם האויר בורח החוצה מהבלון, ולכן, זה לא משנה כמה חזק תקשרו את הבלון, בסופו של דבר האויר יצא ממנו החוצה מדפנות הבלון (ולא מהקשר). למקצוענים בתחום הבלונים ישנן שיטות לגרום לבלון להחזיק יותר זמן, אבל כל השיטות הללו גוזלות זמן וכסף, ולכן, משתמשים בהן רק במקרים מיוחדים.

5. אפשר לשמור על הבלון לתמיד

הייתם באירוע וקיבלתם שם בלון יפיפה? קצת קשה להאמין, אבל אם תרצו, אפשר לשמור על הבלון הזה לנצח!!!

ואני לא מדבר על שימוש בחומרים מיוחדים או צילום של הבלון ושמירה שלו בסמאטפון, אלא על הקפאה של הבלון.

כיוון שהבלון עשוי מחומר מתכלה, אם נשמור את הבלון במקפיא, הוא יחזיק לנצח (ממש כמו אוכל קפוא).

ישנו מקום שבו אני יוצר בלונים מדי שנה, והילדים שם כבר למדו ממני את הטריק: הם מקבלים ממני בלון צורה מדהים, רצים הביתה ושמים אותו בהקפאה, ואז, אחרי שנה, כשאני מגיע לשם שוב, הם מוציאים את הבלון מההקפאה, ומראים לי אותו. בחיי! (:

אולי יעניין אותך גם

לחצו עכשיו לייק לדף הפייסבוק שלי

לחצו לייק לדף הפייסבוק שלי,
ממש כאן, בכפתור הכחול,
ותהנו מיצירות בלונים מטורפות, הדרכות ועוד!