הבלוג שלי!

ברק מסתובב בעולם

אשמח לקחת אתכם לסיבוב יחד איתי בחווית הבלונים

הכל על משאבות בלונים

כל מי שאי פעם ניפח בלוני יום הולדת (בלונים עגולים) בפה, ובוודאי כל מי שניסה לנפח בלונים ארוכים בפה, שם לב שזו משימה לא נעימה, במיוחד אם צריך לנפח כמה וכמה בלונים!

אז מה עושים? משתמשים במשאבות!

במאמר הזה נעבור על סוגים של משאבות לבלונים, גם כאלה שמתאימות לשימוש ביתי (כלומר, להורים שרוצים לנפח מדי פעם בלונים ליום ההולדת של הילדים), וגם על משאבות בלונים מקצועיות שמתאימות למי שרוצים לעבוד עם בלונים

משאבות בלונים לחובבנים (משאבות שמתאימות להורים)

משאבות לניפוח בלונים

נתחיל במשאבה ידנית, כזאת שמוציאה אויר גם כשדוחפים אותה, וגם כשמושכים אותה.
המשאבה הזו מגיעה בדרך כלל בצבע סגול או בצבע ירוק והיא טובה למי שרוצה לנפח בלוני נקניק (בלונים ארוכים, כאלה שמקפלים לצורות) וגם למי שרוצה לנפח כמה בלוני יומולדת עגולים (אבל רק כמה. אם מדובר בהרבה בלונים עגולים הרי שיהיה מאד קשה לנפח את כולם בידיים…) וגם למי שרוצה לנפח בלוני מיילר.

למשאבת הבלונים הזו יש הרבה יתרונות:

 • היא זולה מאד
 • אינה צריכה חשמל
 • ניידת
 • קלה
 • קטנה יחסית
 • מוציאה אויר גם כשדוחפים אותה וגם כשמושכים אותה (להבדיל ממשאבות ידניות אחרות)
 • יכול לנפח בלונים ארוכים, בלונים עגולים וגם בלוני מיילר

אבל יש לה גם חסרון אחד בולט: היא אינה מתאימה לניפוח של הרבה בלונים, כי אחרי שתנפחו איתה כמה בלונים קרוב לוודאי שתתעייפו…

משאבת בלונים חשמלית לחובבנים (מעולה להורים)

משאבה נוספת שאני ממליץ מאד שתיהיה בכל בית, היא משאבה סינית חשמלית קטנה וזולה, שיכולה לנפח בלונים עגולים במהירות (שימו לב שהיא אינה מתאימה לניפוח של בלונים ארוכים). כיוון שיש לי משאבה כזאת שהשאלתי פה ושם לחברים ולשכנים, אני יכול לומר לכם בוודאות שהיא חוסכת המון זמן ואנרגיה להורים והיא הרבה יותר נוחה מאשר לנפח עשרות בלונים ליום ההולדת של הילדים בפה (כן. אפילו אם האבא אומר שהוא יכול לעשות את זה לבד 🙂

יתרונות:

 • מנפחת במהירות בלונים עגולים גדולים
 • זולה
 • קטנה
 • קלה לנשיאה ממקום למקום

חסרונות:

 • אינה מתאימה כלל לניפוח של בלונים ארוכים
 • לא בנויה לעבודה אינטנסיבית עם בלונים (כלומר, לא מתאימה למי שמנפח מדי יום מאות בלונים).

כלל אצבע למשאבות בלונים חשמליות

בכל מה שקשור במשאבות בלונים, חשוב מאד להכיר את כלל האצבע הבא:

ישנן משאבות חשמליות שמתאימות לניפוח בלונים עגולים, וישנן משאבות חשמליות שמתאימות לניפוח של בלונים ארוכים, אבל אני לא מכיר משאבת בלונים חשמלית שמתאימה ב 100% גם לניפוח של בלונים עגולים גדולים וגם לניפוח של בלונים ארוכים. יתכן שיש משאבות שיצליחו איכשהו לנפח את שני סוגי הבלונים, אבל זה לא יהיה בצורה מיטבית. מה הכוונה "בצורה מיטבית"? למשל, משאבה שמיועדת לנפח בלונים עגולים ובמקרה מצליחה לנפח בלון ארוך, האם היא תצליח לנפח בלון ארוך בצורה של ספירלה? האם אפשר יהיה להלביש בקצה שלה את הפיה של הבלון בקלות? או שאולי הפיה של המשאבה רחבה מדי ותצטרכו להתאמץ בהלבשת הבלון על המשאבה?…

מה שמביא אותי לעצת הזהב הבאה: אנשים שעובדים עם בלונים צריכים לפחות שתי משאבות שונות: אחת לניפוח של בלונים עגולים גדולים, ואחת לניפוח של בלונים ארוכים.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שכל המשאבות החשמליות לניפוח של בלונים ארוכים פועלות גם על בטריה (זאת להבדיל ממשאבות חשמליות שמנפחות בלונים עגולים, שפועלות אך ורק על חשמל).

משאבות חשמליות פשוטות המיועדות לניפוח של בלונים עגולים

לדעתי, כיוון שמשאבת בלונים מקצועית עולה אלפי שקלים, לא כדאי כבר בהתחלה לרכוש אחת כזאת, אלא, כדאי לדעתי לקנות משאבה זולה ולראות שאתם מתמידים ביצירת בלונים, שאתם אכן אוהבים את התחום, ורק אז, להשקיע ולקנות משאבה מקצועית ויקרה.

אז מה לקנות עד אז? המשאבות הסיניות הזולות, יכולות לשמש את מי שמתחיל לעבוד עם בלונים ולא מעוניין להשקיע אלפי שקלים במשאבה מקצועית. הבעיה איתן היא שבמידה ואתם צריכים לנפח את כל הבלונים לאותו הגודל, תצטרכו למדוד ידנית בלון אחרי בלון, כי המשאבות הזולות, אפילו אם יש להן טיימר שאמור להוציא אויר לפרק זמן קבוע, לא תמיד תעמודנה במשימה הזאת בהצלחה.

אז לאלה שרוצים להתחיל ולעבוד עם בלונים, אני ממליץ לקנות משאבה זולה ובנוסף לקנות גם מודד בלונים עבור עיצובי בלונים שדורשים בלונים באותו הגודל, ואז, אחרי כל ניפוח אתם מודדים את הבלון ורק אז קושרים אותו.

במידה ותראו שאתם אוהבים את מה שאתם עושים ושאתם אכן מנפחים המון בלונים מדי יום אז הייתי ממליץ לכם לקנות משאבת בלונים חשמלית מקצועית המיועד לניפוח בלונים עגולים.

משאבות חשמליות מקצועיות לניפוח בלונים עגולים

משאבה מקצועית לניפוח בלונים עגולים

ועכשיו, בואו נדבר על משאבה מקצועית לניפוח של בלונים עגולים.

למשאבת בלונים מקצועיות יש יכולת לעבוד ברציפות לאורך זמן, מבלי להתחמם ומבלי להפסיק פתאום באמצע העבודה. בנוסף, הטיימר שלה מדוייק, מה שמאפשר לכם לנפח עוד ועוד בלונים בדיוק לאותו הגודל, כי היא מסוגלת להוציא את אותה כמות אויר בכל ניפוח בשתי פיות נפרדות.

החיסרון שלה הוא כמובן המחיר. המשאבה הזאת עולה כמה אלפי שקלים.

משאבה חשמלית מקצועית לניפוח בלונים ארוכים

משאבת בלונים לניפוח בלונים ארוכים

משאבות בלונים מקצועיות לניפוח של בלונים ארוכים פועלות גם על בטריה וגם על חשמל. הן מוציאות מעט אויר, אבל בלחץ גבוה, מה שמאפשר שליטה טובה יותר בניפוח הבלון הארוך, כמו למשל ניפוח בלון ארוך לצורה של קפיץ (ספירלה) או ניפוח רק בועה אחת קטנה בתחילת הבלון הארוך.

משאבת רגל מקצועית לניפוח בלונים ארוכים

משאבת רגל לניפוח בלונים ארוכים

ישנה גם משאבה ידנית (ללא חשמל) שנקראת "משאבת רגל". חלק מהאנשים שעובדים בצורה מקצועית עם בלוני צורות משתמשים בה כדי לנפח בלונים באירועים. שימו לב שהיא לא מתאימה לניפוח של בלונים עגולים גדולים בכלל. החסרון שלה לטעמי הוא שהיא דורשת הרבה כוח כאשר מנפחים איתה בלון, וגם היא גם יחסית יקרה.

אני באופן אישי אוהב לנפח את הבלונים הארוכים בעזרת משאבה חשמלית, כדי לשמור את הכוח בידיים שלי לטובת הקיפול של הבלון ולא לטובת הניפוח שלו.

הערה: אם תרצו ללמוד עוד ועוד טיפים כאלה, מוזמנים לבדוק את הקורס הבא:

קורס מקצועי בקיפול בלונים

קורס קיפול בלונים

אולי יעניין אותך גם

לחצו עכשיו לייק לדף הפייסבוק שלי

לחצו לייק לדף הפייסבוק שלי,
ממש כאן, בכפתור הכחול,
ותהנו מיצירות בלונים מטורפות, הדרכות ועוד!