הבלוג שלי!

ברק מסתובב בעולם

אשמח לקחת אתכם לסיבוב יחד איתי בחווית הבלונים

איך מתמודדים עם המחסור העולמי בהליום?

בזמן האחרון אני מאמין שכולם שמו לב לכותרות בעיתון בעניין המחסור העולמי בגז ההליום. גם אנשים כמוני, שלא משתמשים בצורה קבועה בהליום, עדיין שומעים על המחסור בהליום ועל כך שיום אחד, יגמר ההליום בעולם.
כמובן שה”איום” הזה במחסור עולמי בגז ההליום גורם גם לעליה במחיר ההליום, דבר שכל מי שעוסק בבלונים מרגיש די מהר….
אז היום אני רוצה לדבר קצת על הנושא הזה, ולספר לכם למה אני דווקא חושב שהמחסור העולמי בהליום דווקא מהווה הזדמנות עסקית מעולה למי שידע לנצל זאת לטובתו.

בכמה עלו מחירי ההליום?

אנשים שעובדים בצורה קבועה עם הליום מדברים על עליה של כ- 300% (!!) במחיר ההליום בחצי השנה האחרונה, ממחיר ממוצע של כ-70 ש”ח לקוב למחיר של כ-200 ש”ח (ואפילו יותר) לקוב!
כיוון שקוב אחד של הליום מספיק לניפוח של כ-70 בלונים עגולים בגודל ממוצע של 12 אינץ, הרי שמחיר ההליום בלבד לבלון רגיל עומד על כשלושה שקלים! וכל זה בלי מחיר הבלון עצמו, בלי מחיר העבודה ובלי שלל הוצאות שיש לכל עסק.

כאמור, העליות הללו נובעות ממחסור בהליום, כך שמעבר לכך שמחיר ההליום עלה בצורה משמעותית, הרי שבאופן כללי קשה יותר להשיג הליום! וכך אתם רואים עוד ועוד חנויות צעצועים / פיצוציות שמתנצלות מול הלקוחות ומסבירות שאין להם כרגע הליום.

האם המצב הזה עתיד להמשך?

מחירי ההליום בישראל נובעים גם מקצב כריית ההליום במדינות אחרות אבל גם מקצב הייבוא של ההליום. לעתים משתחררות כמויות הליום גדולות לכיוונה של ישראל מה שמשפיע על היצע ההליום בארץ. יחד עם זאת, כפי שזה נראה כרגע, כולנו צריכים להתכונן ליום שאחרי ההליום!

כלומר, ליום שבו לא יהיה יותר הליום, או שמחירו יהיה גבוה כל כך עד שלא יהיה שווה ליצור עיצובי בלונים מבוססי הליום.

איך מנצלים את המחסור בהליום לטובתנו?

כפי שאני רואה זאת, המחסור העולמי בהליום גורם למעשה לעלייה ברמת היצירה של עיצובי הבלונים. מדוע? כי בתקופה שבה כל אחד יכל היה ללכת ולקנות מיכל הליום וכמה בלונים, ואז להציע שירות של עיצובי בלונים לאירוע, היה מספיק להבטיח לללקוח מחיר נמוך וזהו!

אבל עכשיו, כאשר ההליום במחסור, וכבר קשה להציע את בלוני ההליום הפשוטים במחירים נמוכים, אז הלקוח פתאום מבין שעבור התשלום היקר ממילא שהוא משלם, כבר עדיף לו לקחת יצירה יפה יותר, מושקעת יותר, מאדם עם מוניטין גדול יותר ויכולות אמנותיות גבוהות יותר!

כך שלמעשה, המחסור בהליום והמחירים הגבוהים מאפשרים למי שאוהב לשפר את היצירות שלו, להציע ללקוח עיצובים יפים יותר, ויותר חשוב מכך: זה הזמן להציע עיצובים שלמתחרים שלכם קשה להציע, כמו למשל, עיצובים המבוססים על דמויות מבלונים ארוכים או עיצובים מיוחדים, מבוססי אויר.

לשם הדוגמא, בואו ונבחן את שני העיצובים האלה:

עמודי בלונים דקורציה מבלונים ללא הליום
עמודי בלונים דקורציה מבלונים ללא הליום

בשני העיצובים הללו השתמשתי באויר בלבד, אבל דאגתי להוסיף להם פרטים שהופכים את היצירה להרבה יותר מעניינת (ולכן, על יצירה שכזו לקוחות מוכנים לשלם יותר).

בעיצוב השמאלי הוספתי לתינוקת פפיון ופנינים סגלגלות לעמוד, ואילו בעיצוב הימני השתמשתי בדמות של אדם מבלוני צורות, כדי להפוך את העמוד הזה ליוצא דופן.

כל התוספות המיוחדות הללו מבוססות על פיסול בבלוני צורות.
וזה מתחבר לטענה שאני חוזר עליה כל הזמן בקורסי דקורציה בבלונים: גם מעצבי אירועים בבלונים חייבים לדעת לקפל בלונים ברמה מעולה, כי הידע הזה משדרג את היצירות, גורם ללקוחות להתפעל, ולכן גם שווה כסף!!!

כי התועלות שהלמידה הזו נותנת הן רבות וחשובות, הרבה מעבר למכירה של עיצוב כזה או אחר!

ולכן, אני ממליץ לכם בחום להרחיב את הידע שלכם באמנות הבלונים במגוון רחב של קורסים והדרכות. הנה כמה לינקים שיעזרו לכם:

לחצו כאן כדי לבדוק את הקורסים והכנסים שיתקיימו בקרוב

לחצו כאן כדי לקבל הודעות ועדכונים עתידיים בווצאפ

לחצו כאן כדי לקבל למייל עדכונים וסדרה של הדרכות וידאו בחינם

אולי יעניין אותך גם

לחצו עכשיו לייק לדף הפייסבוק שלי

לחצו לייק לדף הפייסבוק שלי,
ממש כאן, בכפתור הכחול,
ותהנו מיצירות בלונים מטורפות, הדרכות ועוד!